Khalida

Khalida (Hana Kupková) – orientální tanečnice a lektorka


Khalida je tanečnice a lektorka z Českých Budějovic, vedoucí taneční skupiny Aiwa! tribe
. Vyučuje v tanečním studiu Oáza, které založila spolu se svými kolegyněmi Manuelou a Dalal. Je spoluautorkou knihy Kostýmy pro orientální tance.

Mezinárodní ocenění:

■ Bellydancer of the World 2011: 1. místo společně s tanečnicí Wardou (kategorie folklor duo)
■ Bellydancer of the World 2012: 1. místo společně s tanečnicí Wardou (kategorie fusion duo)
■ Bellydancer of the World 2012: 2. místo se svou taneční skupinou Aiwa! tribe (kategorie group fusion)

Informace o tanečním vystoupení najdete ZDE, nabídku kurzů najdete ZDE.

Orientálnímu tanci se věnuje od roku 2004. Kurzy začala navštěvovat ve škole or. tance Farha v Českých Budějovicích, později absolvovala taneční semináře u domácích i zahraničních lektorů  (Eglal, Warda, Raqia Hassan, Shereen, Jillina, Keishi, Heather Aued, Sadie, Mohamed Shahin, Sandra a další). U lektorů působících v Egyptě (Randa Kamel, Leila of Cairo a Yasmina of Cairo) se vzdělávala na soukromých hodinách  v Káhiře. Nejvíce ji ovlivnila tanečnice a lektorka Eglal, u které se tanečně vzdělává a také s ní (spolu se svou skupinou Aiwa! tribe) dlouhodobě spolupracuje.

Khalida vedla taneční semináře v Českých Budějovicích, Plzni, Kladně, Jindřichově Hradci, Veselí nad Lužnicí a Praze (mezinárodní festival Let´s Dance 2008)., v letech 2007-10 vyučovala v taneční škole Samyah. V roce 2011 spoluzaložila s tanečnicemi Manuelou a Dalal studio orientálního tance Oáza.

Khalida vystudovala PF JČU v oboru anglistika-bohemistika, kromě orientálního tance vyučuje angličtinu, fotografuje a je majitelkou internetového obchodu E-shop Khalida.